12 lipca, 2024

Wcierki do włosów- jak działają?

pixabay.com/StockSnap

Wcierki do włosów: temat tak bliski i drogi mojemu sercu. Po raz pierwszy zapoznałam się z koncepcją wcierek do włosów, kiedy próbowałam zapuścić moje naturalnie kręcone, bardzo krótkie włosy (które miałam od lat). Próbowałam wszystkiego – kupiłam niezliczoną ilość produktów, nosiłam czapki 24/7, a nawet próbowałam atakować moje włosy prostownicą. Nic nie działało, dopóki moja przyjaciółka nie powiedziała “Hej, dlaczego nie spróbujesz natrzeć głowy olejem, a następnie masować ją?”.

Myślałam, że jest szalona! Ale kiedy zrobiłam to jednej nocy przed snem i ponownie rano przed pracą, zauważyłam, że moje włosy wydają się… bardziej błyszczące? Bardziej nawilżone? Cokolwiek to było, nie zaszkodziło spróbować! Po około tygodniu lub dwóch nacierania głowy olejem kokosowym każdej nocy, zaczęłam zauważać nowe włosy rosnące po bokach głowy!

Kontynuowałam kurację przez kolejny miesiąc – czasami udawało mi się spędzić kilka nocy bez wcierania oleju kokosowego – i pod koniec czterech miesięcy miałam kilka centymetrów więcej długości niż na początku, a także o wiele więcej pasm zdrowych włosów!

Więcej włosowych trików znajdziecie na stronie beasmetics.pl