18 maja, 2024

Rolety screen – co powinieneś o nich wiedzieć?

Duże okna, często rozciągające się na całej długości ściany, to trend nowoczesnego budownictwa. Niestety minusem takiego rozwiązania jest nadmierne nagrzewanie się pomieszczeń – co jest szczególnie uporczywe w upalne, letnie dni. Strzałem w dziesiątkę w takiej sytuacji jest montaż rolet screen.

 

Czym są rolety screen?

 

Rolety screen, inaczej nazywane markizami pionowymi lub refleksolami, to nowoczesne przesłony okienne, montowane po zewnętrznej stronie okna. Rolety wykonuje się z solidnej tkaniny składającej się m.in. z włókien szklanych powlekanych PVC. Na rynku dostępne są klasyczne modele obsługiwane ręcznie, a także wersje elektryczne sterowane za pomocą przełącznika lub pilota.

 

Dlaczego warto?

 

Głównym zadaniem rolet screen jest ochrona domu przed nadmiernym nagrzewaniem. Materiał zatrzymuje aż 80% promieni słonecznych, zapewniając pełen komfort termiczny we wnętrzu. Według badań markizy zewnętrzne chronią pomieszczenia przed przegrzewaniem nawet 8 razy skuteczniej niż klasyczne osłony wewnętrzne! 

 

Tkaniny wykorzystywane do produkcji rolet screen są przezierne – nie zaciemniają całkowicie pomieszczeń. Montując refleksole, możemy cieszyć przyjemnym światłem naturalnym w domu, jednocześnie nie musimy martwić się o nadmierne nagrzewanie domowej przestrzeni. 

 

Rolety screen są wytrzymałe i zapewniają pełną prywatność. Ponadto prezentują się bardzo elegancko i estetycznie – dodają nowoczesnego charakteru całej rezydencji. 

 

Solidne screeny na okna znajdziesz na stronie roletycross.pl. Propozycją są osłony sterowane elektrycznie lub ręcznie, wykonane z najwyższej jakości materiałów. Aluminiowe konstrukcje zapewniają im najwyższą stabilność i wytrzymałość przez długie lata.