13 lipca, 2024

Mity na temat leczenia kanałowego

Dentysta jest osobą, do której prawdopodobnie nie wybieramy się z uśmiechem na twarzy. Równie często też robimy to w ostateczności, przez co sami siebie ustawiamy w gorszej sytuacji. Jeśli dojdzie do zapalenia zęba czy wytworzenia się ropnia, nie tylko samo leczenie trwać będzie dłużej, ale i mocniej obciąży nasz portfel. Jednakże dzisiejsze leczenie kanałowe nie należy do najboleśniejszych zabiegów i wbrew pozorom taki zabieg może się skończyć szybciej niż myślimy.

Leczenie kanałowe podczas jednej wizyty

Leczenie kanałowe Kraków jest najczęściej wybieraną opcją pośród pacjentów tego miasta. Nic zresztą dziwnego, iż przyjęło się, że umawianie się na wizytę u stomatologa jest naszym ostatnim wyborem. Wiele lat temu ta metoda kojarzona była z długotrwałymi posiedzeniami u dentysty, które nie kończyły się na jednej, a na paru lub nawet kilkunastu wizytach w gabinecie. Pacjentom towarzyszył duży dyskomfort oraz ból, dlatego też wielu z nich decydowało się na wyrwanie zęba. Obecnie jednak sytuacja uległa diametralnej zmianie i lekarze są w stanie wyleczyć zęby, których kiedyś nie byliby w stanie uratować.

Szybkość działania i profesjonalizm

Dobre gabinety stomatologiczne radzą sobie z naprawdę trudnymi i skomplikowanymi sytuacjami w trakcie zaledwie jednej wizyty. Leczenie kanałowe Kraków polega na oczyszczeniu kanałów zęba oraz wypełnienia ich specjalistyczną substancją. Dzięki dostępowi do nowoczesnych przyrządów, ten zabieg wymagający precyzji, stracił na ryzyku wystąpienia powikłań. Co więcej, pacjentowi przysługuje silne znieczulenie miejscowe, które powoduje to, iż zabieg staje się bezbolesny.