21 czerwca, 2024

Kostki Rubika w różnych wersjach

Kostka Rubika zazwyczaj kojarzy się nam z małą zabawką, która posiada ścianki składające się z kolorowych kafelków, ułożonych 3x3x3. Jednak obecnie można dostać ją w wielu innych, ciekawych wersjach. Zobaczmy zatem, po które warto sięgnąć.

 

Kostka 7x7x7

Pierwszym typem zabawki, który możemy polecić, jest kostka Rubika 7x7x7. To taki sam gadżet, jak jego mała wersja, tylko bardziej zaawansowany. Wymaga znacznie większej praktyki i wprawy, ale też dłuższego myślenia i przewidywania większej ilości ruchów oraz zależności, jakie występują pomiędzy poszczególnymi częściami zabawki. Z tego względu jest świetną propozycją dla każdego, kto kostkę 3x3x3 ma już dawno za sobą i szuka bardziej zaawansowanej łamigłówki.

 

Pyraminx

Kolejna wersja kostki logicznej, po którą warto sięgnąć, to Pyraminx, czyli kostka o trójkątnej podstawie i trójkątnych ścianach. Jest idealną zabawką dla każdego, komu znudził się już klasyczny, kwadratowy kształt kostki i chciałby wypróbować coś nowego. Czy jest prostsza, czy może jeszcze trudniejsza, należy przekonać się samemu.

 

Megaminx

Najbardziej wyjątkową i zaawansowaną wersją kostki Rubika jest Megaminx, czyli kostka posiadająca aż dwanaście kolorowych ścianek, a na każdej z nich – dwanaście kafelków o różnych wielkościach. Z pozoru może wydawać się, że takie jej ustawienie jest wręcz niemożliwe do ułożenia, ale zapewniamy, że i z nim można dać sobie radę. Co najważniejsze, dostarczy znacznie więcej zabawy i wyzwań niż klasyczna kostka Rubika.