21 czerwca, 2024

Jak zaaranżować pokój na poddaszu?

pixabay.com/jwco

Kiedy zastanawiasz się, jak urządzić pokój na poddaszu, łatwo dać się przytłoczyć wszystkim możliwościom. Masz tu dużo swobody – możesz stworzyć przestrzeń na poddaszu, która jest dla Ciebie odpowiednia, ponieważ nikt inny nie mieszka ani nie pracuje tam na górze. Możesz postawić łóżko w jednym rogu i biurko w drugim, jeśli tego właśnie potrzebujesz – nikt nie będzie deptał Ci po palcach, gdy będą szli korytarzem!

Bez względu na to, jakie są Twoje potrzeby, ważne jest, aby pomyśleć o tym, jak będziesz korzystać z przestrzeni jako całości, zanim zagłębisz się we wszystkie szczegóły. Pomyśl o swoim typowym dniu: Ile razy będziesz tu na górze? Co chcesz robić w tej przestrzeni? Jakie aspekty Twojego życia będą najłatwiejsze, jeśli będzie tu dużo miejsca do przechowywania i organizacji?

Ten mały człowiek myśli o tym, jak chce, aby wyglądał jego pokój. Uwielbia muzykę, więc pomyśleliśmy już o tym, gdzie stanie jego wieża stereo i jak będzie ustawiona, ale nie pomyśleliśmy jeszcze zbyt wiele o tym, jak faktycznie wykorzysta swoje biurko (zwłaszcza, że spędza godziny każdej nocy grając w gry wideo). Ma również całkiem sporą kolekcję książek przechowywanych w pudełkach w domu. To wszystko trzeba dobrze przemyśleć, ale wysiłek jest tego warty!

Więcej mieszkaniowych porad znajdziesz na /forhomies.pl