12 lipca, 2024

Jak dobrze jeździć po autostradzie?

pixabay.com/jonbonsilver

Jestem pewien, że już słyszałeś, że jazda na autostradzie może być stresująca. Jest szybko, jest tłoczno i nie masz zbyt dużej kontroli nad sytuacją. Ale co z ludźmi, którzy dobrze jeżdżą na autostradach? Jak oni to robią? Z mojego doświadczenia wynika, że są to wskazówki dotyczące dobrej jazdy na autostradach.

Unikam jazdy po autostradach, jeśli to w ogóle możliwe. Wiem, że są czasy, kiedy jest to konieczne, ale staram się używać mniejszych dróg, kiedy tylko mogę. Są one mniej stresujące i bardziej relaksujące. Kiedy muszę jechać autostradą, utrzymuję niskie tętno. Oddycham powoli i głęboko i upewniam się, że nie napinam swojego ciała ani nie chwytam zbyt mocno kierownicy.

Tak, musisz zwracać uwagę podczas jazdy autostradą, ale to nie znaczy, że twoje ręce powinny być mocno zaciśnięte wokół kierownicy lub oczy powinny być przyklejone do drogi przed tobą przez cały czas. Badania pokazują, że odrywanie wzroku od drogi co trzydzieści sekund nie zwiększy szans na wypadek na tyle znacząco, by miało to wpływ na Twoje bezpieczeństwo. Poświęć więc chwilę, aby rozejrzeć się teraz i potem – zobaczysz rzeczy w nieoczekiwanych miejscach, które w przeciwnym razie mógłbyś przeoczyć!

Więcej wskazówek znajdziesz na stronie tuningster.pl