21 czerwca, 2024

Jak czyścić panele słoneczne?

Zjawisko fotowoltaiczne jest procesem, który polega na wytwarzaniu energii elektrycznej ze źródła domowego, jakim jest właśnie promieniowanie słoneczne. Rozwój branży fotowoltaicznej następuje niesamowicie dynamicznie, a same moduły fotowoltaiczne stanowią trzecie źródło energii odnawialnej na świecie codo wielkości. Gdy patrzymy na rosnące ceny, to montaż paneli słonecznych okazuje się obecnie jeszcze bardziej opłacalny, niż kiedykolwiek wcześniej.

Jeśli chcemy, aby nasza instalacja przynosiła korzyści wymierne w postaci uzysków stałych – pamiętajmy o czyszczeniu regularnym paneli słonecznych. Przekonajmy się zatem jak czyścić panele słoneczne?

Czy usuwanie brudu bezpośrednio z paneli, które są zamontowane na dachu, jest bezpieczne? Jeśli panele słoneczne nie są położone w miejscach trudno dostępnych – to możemy wykonywać czyszczenie fotowoltaiki regularnie samodzielnie. Przed wejściem na dach, należy się zapoznać ze wszelkimi zasadami Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, które obowiązują podczas pracy na wysokościach.

Firmy, które się zajmują fotowoltaiką nie zalecają czyszczenia samodzielnego paneli, ponieważ klienci nie przywiązują do osprzętu uwagi oraz także do środków myjących, które są używane do czyszczenia modułów. Jeśli chcemy zadbać o panele słoneczne https://suntrack.pl/143-panele-sloneczne w sposób właściwy i odpowiedni, to dokonajmy zakupu profesjonalnych środków czyszczących, które usuną wszelkie zanieczyszczenia, jednocześnie nie niszcząc modułów fotowoltaicznych. Musimy działać odpowiedzialnie.