18 kwietnia, 2024

Jak czyścić buty?

pixabay.com/Pexels

Nieważne, jak bardzo jesteś ostrożny, nie ma sposobu, aby utrzymać buty wyglądające jak nowe na zawsze. Buty, które są używane regularnie, zawsze będą się brudziły, ścierały i wyglądały na zużyte, ale jest kilka prostych kroków, które możesz podjąć, by znów wyglądały świetnie.

Po pierwsze- pasta do butów to najlepszy sposób, aby Twoje buty znów wyglądały ładnie. Ukryje otarcia i nada Twoim butom ładny połysk. Niestety, buty nie są tanie, więc ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to zrujnować je złymi technikami polerowania.

Istnieją dwie podstawowe metody nakładania pasty do butów: szczotkowanie i wycieranie. Obie mają swoje miejsce w zależności od koloru skóry lub zamszu, o którym mowa, i ilości uszkodzeń. Szczotkowanie (lub polerowanie) butów i innych dużych kawałków skóry jest znacznie łatwiejsze niż próba dotarcia do małych szczelin, jak w przypadku butów do sukienki. Buty do sukienki często korzystają z techniki wycierania; wystarczy odrobina pasty na szmatce i lekki nacisk, aby pozbyć się śladów otarć lub plam.

Najważniejszą rzeczą w czyszczeniu butów jest upewnienie się, że używasz dobrego środka czyszczącego – nie wybieraj po prostu tego, co jest najtańsze w sklepie lub w sklepie z akcesoriami.

Więcej porad znajdziesz na stronie howwear.pl