18 maja, 2024

Jak bezpiecznie schudnąć?

pixabay.com/PublicDomainPictures

Kiedy chcesz schudnąć, to jest kuszące, aby przejść na ostrą dietę i mieć nadzieję, że można schudnąć szybko. Ale najlepiej jest podjąć bardziej powolne i stabilne podejście. Crash diety rzadko są zdrowe i mogą być niebezpieczne. Aby schudnąć bezpiecznie, pamiętaj o tych wskazówkach:

Zdrowa dieta jest pierwszym krokiem do bezpiecznej utraty wagi. Wiele osób popełnia błąd, wycinając całe grupy żywności, gdy chcą rozpocząć dietę. Choć może się to wydawać łatwym sposobem na ograniczenie kalorii, pomijanie całych grup pokarmów jest nie tylko niezdrowe, ale i nietrwałe. Kiedy wycinasz całe grupy żywności, jest to bardzo trudne – jeśli nie niemożliwe – aby zaspokoić swoje potrzeby żywieniowe w zakresie witamin i minerałów.

Ponadto, jeśli próbujesz szybko schudnąć, wycinając główne grupy żywności, prawdopodobnie będziesz cały czas głodna, co utrudni ci oparcie się śmieciowemu jedzeniu o wysokiej zawartości tłuszczu i niskiej wartości odżywczej.

Zamiast wycinać całe grupy żywności, skup się na jedzeniu mniejszej ilości kalorii z tłuszczu każdego dnia – najlepiej nie więcej niż 25 procent dziennych kalorii. Można to osiągnąć poprzez połączenie ćwiczeń i lepszych wyborów żywieniowych.

Więcej porad znajdziesz na stronie feedfit.pl