18 kwietnia, 2024

Hydrofor grundfos

Dobre wyposażenie gospodarstwa domowego w wodę to jedna spośród reguł spełnienia potrzeb bytowych jego mieszkańców. Zostaje prosta, jeżeli mieszkanie czy dom podłączone są do sieci wodociągowej. Natomiast w wypadku budynków, w jakich pochodzenie wody stanowi studnia, niezbędny jest pojemnik hydroforowy. Jego dobry wybór do potrzeb gospodarstwa pozwoli nie jedynie na odpowiednie spełnienie potrzeb mieszkańców w wodę, jednak korzystnie oddziałuje na żywotność pompy wspomagającej. Jak więc dobrać dobry hydrofor Grundfos?

Jak wielki hydrofor Grundfos do domu

Modelem są hydrofory o zawartości 50 litrów. Niższa zawartość wymuszałaby na układzie zdecydowanie większą pracę, co przekładałoby się na podniesienie werbunku mocy narzędzia. Natomiast, kiedy zamówienie na wodę jest ogromne, należałoby dobrać model o większej zawartości, np.100-litrowy czy też większy. Istotne, by jego wielkość dostosować do instalacji hydrologicznej – ma to bezpośredni wpływ na ciśnienie wody płynącej w rurach. Też hydrofor o większej zawartości powoduje, iż pompa rzadziej się włącza oraz będzie dłużej nam służyła.

Przede wszystkim jak mocną mamy pompę?

Jeżeli jest mało efektywna oraz słaba to należy dobrać większy pojemnik do domu jednorodzinnego. Jeżeli w domu mieszka od 3 do 5 osób, to pojemnik winien mieć zawartość przynajmniej 150 litrów. Większy pojemnik zadziała identycznie do akumulatora. Pompa stopniowo będzie go napełniała oraz gdy na przykład będziemy brać prysznic czy korzystać z kranu, nie zobaczymy małej efektywności pompy. Wadą takiego wyjścia jest nawadnianie, gdzie przeważnie kran otwieramy na dłużej. Kiedy cała zebrana woda wypłynie ze zbiornika z dobrym ciśnieniem, to w pewnym czasie po uruchomieniu się pompy ciśnienie drastycznie zmaleje.