21 czerwca, 2024

Hokej na trawie- nietypowa dyscyplina sportowa

pixabay.com/fallcat

Hokej na trawie to sport rozgrywany na otwartym boisku trawiastym przez dwie drużyny składające się z jedenastu graczy, z kulistą piłką na długim uchwycie. Celem gry jest zdobycie więcej bramek niż drużyna przeciwna w ciągu jednej godziny gry. Gra stała się popularna na całym świecie, szczególnie w krajach, w których hokej jest popularnym sportem, takich jak Kanada i Holandia.

Field hockey jest niezwykły, ponieważ jest rozgrywany na otwartym polu, w przeciwieństwie do większości sportów, które są rozgrywane w pomieszczeniach. Najczęściej gra się na zewnątrz na syntetycznej trawie, ponieważ pozwala ona na więcej ruchu i akcji. Czasami jednak gra się w piasku lub na trawiastych boiskach.

Gracze noszą sportową odzież, która zakrywa ciało z wyjątkiem twarzy i rąk, ale nie ma innych urządzeń ochronnych noszonych podczas gry. Bramkarz nosi ochronną wyściółkę i kask. Gracze używają kijów wykonanych z materiałów kompozytowych, aby uderzyć piłkę w poprzek pola. Cele są sześć stóp szerokości i osiem stóp wysokości i są zwykle umieszczone na obu końcach (lewej lub prawej stronie) pola.

Hokej na trawie istnieje od 1800 roku p.n.e., ale dopiero w 1895 roku kobiety mogły uczestniczyć w tym sporcie. 

Więcej o innych dyscyplinach sportowych przeczytasz na stronie bizsport.pl