21 czerwca, 2024

Czyste powietrze i darmowy prąd

Panele słoneczne są w stanie sprawić, że w naszych domach znajdzie się darmowy prąd, który nie tylko wyjdzie z korzyścią dla nas, ale również dla otaczającego środowiska. Czyste powietrze, zielone drzewa, ukwiecone łąki – z zastosowania tego rodzaju instalacji płynie wiele korzyści.

Może dlatego właśnie jeden z programów rządowych, który powiązany jest z fotowoltaiką został nazwany “Czyste Powietrze”. Tak, jest to jeden z tych programów, który umożliwia otrzymanie dofinansowania na założenie instalacji w domach. Jakie świadczenie można otrzymać z tego programu? Bezzwrotne. Niezależnie od tego, jaką sumę otrzymamy – nie będzie musieli przejmować się tym, że trzeba będzie cokolwiek oddać. Maksymalna wysokość dotacji to 37 tysięcy złotych, które obejmuje całe przedsięwzięcie. Program odnosi się do wszystkich osób, które myślą o tym, aby panele słoneczne https://suntrack.pl/143-panele-sloneczne zakupić i zamontować, ale boją się wydatków, jakie całość ze sobą niesie.

“Czyste Powietrze” jest programem, który nie jest przeznaczony dla osób stających się właścicielami nowo wybudowanych budynków. Kwota dofinansowania zależna jest od wielkości całego przedsięwzięcia. Warto wiedzieć, że korzystanie z tego rodzaju finansowania nie wyklucza również możliwości korzystania z innych form pozyskania dodatkowych pieniędzy. Program obowiązuje od 2018 roku do końca 2029 roku, a więc jeszcze sporo osób ma szansę na to, aby pozyskać dodatkowe pieniądze dla siebie. Może więc założenie instalacji będzie jak najbardziej opłacalne w naszym wypadku?