21 czerwca, 2024

Czym jest wentylacja mechaniczna?

Rekuperacja, czyli wentylacja Wrocław to po prostu wymiana powietrza zużytego w danych pomieszczeniach. Wciągane jest zanieczyszczone powietrze, a więc zużyte, a nawiewane jest powietrze świeże z zewnątrz. Nawiewane powietrze jest oczywiście dodatkowo filtrowane. Jakość filtracji jest zależna od klasy filtra oraz rozwiązań dodatkowych zastosowanych.

Wentylacja Wrocław, to zaawansowana wentylacja mechaniczna, która jest także nazywana rekuperacją. Jest to wentylacja wraz z odzyskaniem ciepła, w której elementem centralnym jest wentylacyjna centralna, zwana właśnie rekuperatorem. Samym sercem rekuperatora jest wymiennik ciepła, w którym dochodzi do niczego innego jak do przekazania energii pomiędzy poszczególnymi strumienia wywiewanego i nawiewanego powietrza. Latem chodzi o chłód, a zimą o ciepło.

Wśród wielu korzyści z rekuperacji wymienia się najczęściej wiele oszczędności na ogrzewaniu. To dzięki przekazaniu energii do nawiewanego powietrza, grzewczy system nie musi kompletnie podnosić temperatury od samej wartości powietrza z zewnątrz. Na pewno rekuperator je skutecznie podniesie. A o ile? Wszystko między innymi jest zależne od samej jakości rekuperatora. W tych zaawansowanych najbardziej, odzysk rzeczywisty wynosi ponad osiemdziesiąt procent.

W centralach obrotowych dostępnych na rynku, odzysk może być nawet mniejszy o jakieś dwadzieścia procent. Są jeszcze także krzyżowe wymienniki, jednak najczęściej inwestorzy ich nie wybierają do jednorodzinnych domów, gzie chcą oni mieć możliwie jak najwięcej finansowych korzyści. https://maxcold.pl/