18 maja, 2024

Czy powinniśmy instalować monitoring w domu?

pixabay.com/PhotoMIX-Company

Jest to powszechny pomysł, aby zainstalować monitoring domu-kamery bezpieczeństwa i systemy, które ostrzegają cię, gdy rzeczy dzieją się w domu. W dzisiejszych czasach monitoring domu jest na tyle łatwy i przystępny, że kusi – ale czy powinniśmy to robić?

Monitoring domu oznacza umieszczenie kamer lub czujników wokół domu i posiadanie usługi monitorowania ostrzegają cię, gdy coś wykryją. Zazwyczaj są one skonfigurowane z aplikacją mobilną, która ostrzega cię na telefonie, ale czasami mają alarm, który można uruchomić ręcznie. Najczęstszym zastosowaniem jest utrzymanie zakładek na to, co twoje dzieci robią lub widzą, gdy są w domu sami, ale jest też możliwość złapania włamywacza.

Monitoring domu jest na tyle łatwy i niedrogi, że kusi – ale czy powinniśmy go robić? Odpowiedź brzmi: może, ale z pewnymi zastrzeżeniami. Głównym z nich jest to, że każdy w domu musi być wygodne z kamer jest tam. Jeśli czujesz się jak utrzymanie ich wokół może spowodować napięcie między członkami rodziny, to może byłoby najlepiej, aby nie zainstalować je po wszystkim. Innym problemem jest inwazja na prywatność.

Więcej o monitoringu możecie przeczytać na stronie rockethome.pl