18 maja, 2024

Co spakować na wakacje?

pixabay.com/Skitterphoto

Czy obawiasz się pakowania na nadchodzące wakacje? Przy całym stresie i kłopotach związanych z planowaniem każdego szczegółu podróży, łatwo jest zapomnieć o fizycznym akcie wypychania naszych toreb. Ale nawet jeśli jesteś na wakacjach, nadal musisz robić pranie, co oznacza, że nie możesz po prostu spakować wszystkiego do jednej walizki, nie myśląc o tym, co się pogniecie lub poplami, lub jak zamierzasz spakować te buty, które nie mają własnej torby.

Najlepiej jest spakować ubrania, które są względnie wolne od zmarszczek i tkaniny, które są łatwe do prania: bawełniane koszule i spodnie, i może kilka sztuk odzieży syntetycznej, jak koszulki z poliestru. Może się to wydawać oczywiste, ale odzież bawełniana jest o wiele bardziej uniwersalna niż się wydaje – schnie szybciej niż tkaniny syntetyczne, co oznacza, że można ją rzadziej prać. W upale oddycha lepiej niż inne tkaniny, a w zimnie lepiej się układa. Unikaj pakowania rzeczy z delikatnymi zdobieniami lub cekinami – wszystkiego, co mogłoby łatwo spaść lub zahaczyć się.

Jeśli wybierasz się w miejsce, gdzie panuje upalna pogoda, rozważ zabranie dodatkowej pary lekkich sandałów lub trampek, aby Twoje stopy nie czuły się zbyt gorąco w butach przez cały dzień. Więcej porad znajdziesz na stronie travelglow.pl/