13 lipca, 2024

Bagażnik na rowery samochodowy

Coraz większa liczba osób decyduje się na to, aby zabrać rowery na wypoczynek. Niezależnie od tego, czy do wyboru mamy góry, jeziora, czy też morze. Co więcej, rowery zabieramy ze sobą nie tylko na wypoczynek w kraju, ale również za jego granicami. Transport rowerów nie jest łatwy – w szczególności, jeżeli mamy do czynienia z ich większą ilością. Potrzebny będzie bagażnik na rowery samochodowy. Jaki bagażnik najlepiej wybrać, aby mieć pewność, że wszystkie jednoślady uda nam się w całości dowieźć na miejsce?

Do wyboru mamy takie bagażniki, które ze spokojem można zamontować na dach. Wyposażone one są w tzw.łapy, które przytrzymują przednie tylne koło. Są też takie bagażniki, które to w jednej pozycji są w stanie unieruchomić całą ramę pojazdu. W ofercie dostępny jest również taki bagażnik na rowery samochodowy, który to dopuszcza możliwość montażu jednośladu za przednie koło lub widelec. Nie jest to jednak chętnie wybierana opcja, ponieważ wymaga ona demontażu koła przedniego. Wiele osób decyduje się na zakup bagażnika dachowego, ponieważ za jednym razem można przewieźć większą ilość rowerów, a do tego nie ograniczają one w żaden sposób widoczności kierowcy.

Do wyboru mamy również bagażnik na rowery samochodowyktóry montowany jest na hak. Czy jego wybór jest dobry? Tak, o ile nie ogranicza on w żaden sposób stateczności pojazdu i widoczności dla kierowcy. Bagażnik tego typu składa się najczęściej ze specjalnej platformy, która posiada kilka stanowisk w których to trzeba umieścić rowery. Dzięki temu każdy rower trzyma się stabilnie, nie stwarzając zagrożenia dla innych kierowców.