13 lipca, 2024

Bądź widoczny w sieci bardziej niż inni

Jeżeli prowadzisz działalność w internecie i pomimo Twoich najszczerszych chęci oraz wzmożonych wysiłków, trudno Ci pozyskać klientów, ten tekst jest dla Ciebie. Większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, że istnieje coś takiego, jak pozycjonowanie, ale nie do końca potrafimy powiedzieć na ten temat coś więcej. Sprawa jest jednak dość istotna, ma bowiem znaczący wpływ na obroty internetowej firmy lub widoczność Twojej strony, lub bloga. To już realnie przekłada się na ewentualne zarobki.

Pozycjonowanie załatwi sprawę.

Prawidłowo przeprowadzona optymalizacja seo zapewni witrynie lepszą pozycję na liście wyszukiwania Google. Każdemu właścicielowi strony internetowej powinno zależeć na tym, aby po wpisaniu przez użytkownika frazy związanej z tematem, witryna ta pojawiała się na samej górze listy wyszukiwania. Najlepiej na jednym z trzech pierwszych miejsc. Rzadko kiedy zwracamy uwagę na kolejne propozycje. Można natomiast powiedzieć, że jeśli strona nie wyświetla się na pierwszej stronie, to równie dobrze mogłaby nie istnieć.

Jak to działa?

Optymalizacja seo to dostosowanie witryny do oczekiwań Google. Algorytm wyszukiwarki jest tak skonstruowany, by zmusić webmasterów do dzielenia się wiedzą, za darmo. Po wpisaniu frazy analizuje więc treści, wyszukując te, które najbardziej opowiadają na potrzeby użytkownika. Najbardziej wartościowe strony są promowane poprzez wyświetlanie ich wysoko na liście wyszukiwania. Liczy się zatem treść. Musi ona być zatem odpowiednio skonstruowana i nasycona słowami kluczowymi, by roboty indeksujące Google uznały ją za tą, której poszukuje osoba wyszukująca dane treści.